Andirin.com

Marmaris uygun kiralık villa

marmaris uygun kiralık villa ;  Bozburun Koyu’nda insanı kucaklayan güzel ve kuytu bir koyda, sessiz sedasız kendi başına, denize sıfır kumsalın kenarında  villa Kuzbük. Yaz kış açık, odalarda klima ve tv, yüzme havuzu, denize sıfır plaj, Akdeniz/Ege balık yemekleri, doğada yerleşim, yemyeşil güzel bahçe içinde, geleneksel Marmaris mimarisi. Marmaris Bozburun’da yapılan Villa Kuzbük bölgenin kaderini değiştirdi. Birçok villa,  kuzbük villa tarzında yapılmaya başlandı. Ortaya villa Kuzbük mimarisi  çıkmaya başladı. Villa Kuzbük, mimarisinin  yanında olağanüstü bir koyda , muhteşem bir doğa sunuyor. Villa Kuzbük’ün çok  yakınında ormanın  denize  kavuştuğu  Gökova Körfezi’nin en bakir kıyıları başlıyor. Kendi yemeğinizi yapacağınız, kendin pişir kendin ye imkanı  sunan  Villa Kuzbük’te  Marmaris Mutfağı’nın  iddialı yemeklerini yapabilirsiniz.

bozburun-kiralık-villa
bozburun-kiralık-villa

 

Marmaris Bozburun villa Kuzbük; Ege ve Akdeniz kıyılarının kesiştiği yerdedir. Ege kıyısı;  3000 yıldan beri daha uzun bir süredir kültürlerin kavşağı olarak, önemini korumaktadır. Yüzyıllar boyunca sırasıyla Perslerin doğudan akın ettiği, Büyük İskender’in ordularının batıdan yürüdüğü, Romalıların imparatorluklarına kattığı, Arapların güneyden saldırılar düzenlediği, Haçlı Ordusunun ileri karakollar kurduğu, büyük Osmanlı İmparatorluğu’nun kök saldığı ve 1. Dünya Savaşı’nın en önemli çatışmalarının  yapıldığı yer, Ege toprakları olmuştur. kronolojik-marmaris-tarihi .  Günümüzde ise Ege, Türkiye’ nin Batı dünyasıyla arasındaki sınırını oluşturur. Enfes plajlardan, şirin köylerden, heybetli antik kentlerden oluşan bu  tarihi yolculuğunuzu  yaşamak için Kuzbük villalarımızda ağırlayabiliriz.

Akdeniz kıyısı

Ülkenin güney kıyısı, uluslararası turizm literatüründe Turkuvaz kıyı ya da Türk Rivierası gibi adlarla anılmaktadır. Akdeniz bu adların çağrıştırdığı ince kumlu plajlar ve masmavi sulara sahip olmanın yanı sıra ziyaretçilerine çok daha fazlasını sunar; antik medeniyetlerin öykülerle dolu yıkıntıları , yüzlerce yıllık kentler ve muhteşem manzaraları görülmeye değer.

Akdeniz kıyısının büyüklü küçüklü yerleşimlerinden en eskisi, turist taşıyan teknelerin kalkış noktası aynı zamanda da bir yat limanı olan Marmaris’dir. Ardı arkası kesilmeyen barlar dizisinin dışında Marmaris’in en çekici yanı ormanlık dağlar, nefis plajlar,  Günnücek ve Çetibeli ormaniçi dinlenme yerleri, bembeyaz evlerle dolu eski bir kasabayla çevrili olmasıdır. Marmaris’in dar sokakları, rengarenk baharatların satıldığı pazar ile kale arasında göz alabildiğine uzanır.

Osmanlılar’ın Rodos Adası’na sefer düzenlediği 1522’de inşa edilen kalenin avlusundaki bahçe ile surlardan görülen deniz manzarası çok güzeldir.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir